Jednoduchší prechod zo živnosti na eseročku vďaka profesionálom

Kamaráti sa na mňa občas obracajú s otázkou, akú právnu formu si majú zvoliť pre svoje podnikanie. Ja som im vždy hovoril, že to sa nedá poradiť takto všeobecne, že ktorá právna forma je vhodná. Vždy záleží na konkrétnom človeku a na tom, aké má od podnikania predstavy a očakávania. Ak chcete mať podnik jednotlivca a vaším cieľom je podnikať v menšom, tak najlepším riešením bude živnosť. Pokiaľ však prechádza podnikateľská činnosť do väčšieho rozsahu, je načase sa zamyslieť nad prechodom zo živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným. Ja vám poskytnem niekoľko tipov a trikov, ako si tento prechod zo živnosti na s.r.o. v rámci možností uľahčiť.

Administratívne úkony a papierovačky

Je jasné, že na prechod zo živnosti na s.r.o. je potrebné navštíviť úrady a vybaviť tam všetky potrebné potvrdenia. Garantujem vám, že v tomto prípade je potrebných veľa dokumentov – tie o ukončení živnosti a zároveň o prechod na spoločnosť s ručením obmedzeným. Takže ak si zvolíte cestu, že sami si všetko obeháte, pripravte sa na poriadny časový zásah. Ja by som vám odporučil inú možnosť.

Obráťte sa na profesionálov

Podľa môjho názoru je lepšie zveriť prechod zo živnosti na s.r.o. na špecializovanú spoločnosť, ktorá sa zaoberá právnymi úkonmi. V takomto prípade vy len tejto firme zaplatíte sumu, ktorá je potrebná na prechod zo živnosti na eseročku, pričom v tejto sume už je zarátaná aj provízia pre firmu. A následne sa nemusíte o nič starať, len čakáte, kým sa všetky dokumenty a papiere vybavia. Myslím si, že táto cesta je jednoduchšia, pre vás časovo úspornejšia a menej náchylná na prípadné chyby.

Vybavíte na internete

A ešte jednu radu vám dám na úplný záver – vybavujte tieto veci na webe. Mne to vždy ušetrí kopu času a určite sa to vyplatí aj vám. Tak napríklad prechod zo živnosti na eseročku môžete u spomínanej špecializovanej firmy úplne pohodlne vybaviť cez web. Ani len nebudete musieť opustiť vašu izbu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s