Ako postupovať pri zakladaní firmy?

Vlastniť úspešnú spoločnosť je snom nejedného z nás, no všetci dobre vieme, že je to pomerne zložité. Mať dobrý plán, vymedziť si ciele podnikania, pracovať od rána do večera a snažiť sa vybudovať dobré meno spoločnosti – áno, aj to sú kroky, ktoré nás k vytúženému cieľu dovedú. Ale ako začať? V nasledujúcich riadkoch si povieme, ako s podnikaním začať a teda ako správne postupovať pri zakladaní spoločnosti.

Postupnosť krokov pri zakladaní s.r.o.

Založenie s.r.o. nie je jednoduché, vyžaduje si skutočne veľkú dávku byrokracie a je sprevádzané papierovačkami. Dôležité je, aby ste neobišli ani jednu z povinností stanovenú zákonom.

–          Prvým krokom pri založení s.r.o. je výber obchodného mena. V obchodnom registri si však musíte zistiť, či spoločnosť s rovnakým menom už na trhu nefiguruje.

–          Následne si zvolíte predmety podnikania. Je dôležité, aby predmety podnikania zodpovedali činnostiam, ktoré budete vykonávať. Nezabúdajte ani na živnostenské oprávnenie.

–          Eseročka si vyžaduje aj sídlo spoločnosti a teda pri zakladaní firmy musíte doložiť aj oprávnenie na užívanie nehnuteľnosti, ak nehnuteľnosť vlastníte, tak musíte doložiť list vlastníctva.

–          Pri založení s.r.o. musíte myslieť aj na potrebné dokumenty. Ak bude mať spoločnosť jedného spoločníka, tak sa vyhotovuje zakladateľská listina, ak ide o viacero spoločníkov, tak spoločenská zmluva. Všetky dokumenty treba predložiť Obchodnému registru.

–          Samozrejme sa musí splatiť aj základné imanie, získať súhlas správcu dane a pristúpiť k zápisu do Obchodného registra. Nasleduje registrácia na daňovom úrade.

Založenie s.r.o. predstavuje naozaj zložitý proces, pri ktorom sa musí dodržať mnoho záležitostí. Ak sa do neho nechcete púšťať sami, tak sa obráťte na spoločnosti, ktoré sa zakladaním s.r.o. zaoberajú.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s