Prechod na eseročku som vyriešil za pár minút

Vždy ma to tak nejako ťahalo zarábať si vlastnými silami bez závislosti na akejkoľvek nadriadenej osobe. Krátko po skončení vysokej školy som však predsa len musel ísť pracovať do korporácie a poviem vám, už nikdy viac! Chýbala mi motivácia, kreativita, sloboda. Napokon som sa rozhodol založiť si vlastnú živnosť a rozbehol si vlastné živobytie. V čase, keď objemy zákaziek narastali, som sa rozhodol pre založenie eseročky. A koľko mi to trvalo? Nie dni, nie hodiny, ale len niekoľko minút.

Nechal som to na profíkov

Aby som bol presný, nie prechod zo živnosti na s.r.o. ako taký trval pár minút, ale moja námaha s týmto prechodom zabrala presne tých niekoľko minút. Tento prechod som totiž nerobil ja. Najal som si skúsených profesionálov zo špecializovanej spoločnosti, ktorá sa zameriava na takéto právne úkony. Vďaka sprostredkovaniu tejto služby spočívala moja námaha v niekoľkých minútach a svoj cenný čas som mohol investovať inde.

Eseročka sa mi vyplatila viac

Z hľadiska možnosti  budúceho rozvoja podnikania, vyšších ziskov i objavovania nových príležitostí sa mi spoločnosť s ručením obmedzením oplatila omnoho viac než živnosť. Samozrejme, „zožralo“ to aj nejaké náklady, či už na zrušenie živnosti, ale zakladanie novej eseročky. S tým sa však vždy akosi počíta a preto som sa nebál urobiť takúto investíciu. V konečnom dôsledku sa mi už v strednodobom horizonte potvrdilo, že to bol správny krok a eseročka sa mi oplatila naozaj viac než doterajšia živnosť.

Pri prechode som získal náskok

Kým iní by sa trápili s prechodom zo živnosti na s.r.o. a administratívne úkony by sa stali ich agendou na najbližší mesiac, ja som tým strávil spomínaných pár minút. Ušetrený čas som investoval do podnikateľského plánu a napĺňaniu rozpočtu pre moju novú eseročku. Pred potenciálnou konkurenciou som tak získal cenný náskok, z ktorého podľa mňa profitujem dodnes.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s