Aké výhody mi priniesol prechod na eseročku?

Rád o sebe hovorím, že sa nebojím ťažkých rozhodnutí. Moji blízki priatelia hovoria, že som naozaj taký, keďže už viackrát som ich zaskočil prekvapujúcim a možno na prvý pohľad ťažším rozhodnutím. No zväčša sa mi časom potvrdilo, že urobiť ťažké rozhodnutie bolo správne. Rovnako to bolo aj pri mojom podnikaní. Po začiatkoch so živnosťou som sa rozhodol pre prechod zo živnosti na s.r.o., čo najprv mnohí vnímali ako zlé rozhodnutie. Dnes mám plne funkčnú eseročku a aj vtedy skeptickí kamaráti súhlasia, že som spravil dobre.

Viac možností pre podnikanie

Kým pri živnosti ste výrazne limitovaní oprávneniami pre určité druhy podnikateľských činností, pri spoločnosti s ručením obmedzeným máte rozsah pôsobností oveľa väčší. Môžete realizovať viac činností bez nejakých zvláštnych oprávnení ako je tomu pri živnosti. A úprimne, ak chcete naozaj rásť, pôjde to cez obchodnú spoločnosť. Ja som sa sám seba opýtal, či chcem mať veľkú firmu. Odpoveď bola áno, a preto som šiel do eseročky.

Menej starostí s ručením

Pri živnosti či verejnej obchodnej spoločnosti ručíte svojím majetkom, pri eseročke „len“ do výšky nesplateného vkladu. Nemalo by sa vám teda stať, že príde exekútor a zoberie vám majetok za dlhy spôsobené vašou spoločnosťou s ručením obmedzeným. Toto patrí medzi ďalšie výhody, ktoré ma napokon prilákali na eseročku.

Prechod bez komplikácií

Posledné, čo ma trochu odrádzalo, bol samotný prechod zo živnosti na s.r.o., o ktorom som toho veľa nevedel. Nie som predsa právnik a nevyznám sa v zákonoch ani v rôznych právnych špecifikách. Preto som si miesto štúdia zákonov našiel špecializovanú spoločnosť, ktorá ponúka prechod zo živnosti na s.r.o. za určitú finančnú sumu. Vy danej firme skrátka zaplatíte za to, že vám zrealizuje prechod zo živnosti na eseročku. Toto som využil aj ja a tak sa samotný prechod uskutočnil bez najmenších komplikácií, nemusel som riešiť v podstate žiadne problémy. Verím, že niečo podobné sa podarí aj vám a so svojou eseročkou budete na trhu úspešní.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s