Ako som sa stal úspešným

Ako mladý chlapec teda relatívne mladý, mal som vtedy 18, tesne po maturite, som si založil živnosť s vidinou veľkého zárobku. Začal som pracovať ako prepravca, kuriér, doručovateľ, nazvite si to ako chcete, jednoducho som ponúkal prepravu predmetov, balíkov, listov z bodu A do bodu B, pričom som mal v zmluve napísané, že neručím za obsah balíku iba za jeho bezpečné doručenie. Bolo mi teda jedno, čo je v jednotlivých zásielkach ale vedel som, že bude lepšie sa právne kryť. Ľudia sú rôzny a fakt nechcem vedieť obsah niektorých balíkov.

Prekvapivo, no na moju veľkú radosť, bol o tento druh služby záujem. Začal som pociťovať, že sám už nestíham. Mohol som samozrejme odmietnuť doručenie zásielky kvôli vyťaženosti, no to by som odmietol aj peniaze a to som pochopiteľne nechcel. Rozmýšľal som aj nad nájdením partnera, no poviem úprimne, nechcelo sa mi o môj podnikateľský nápad deliť. Vyhovovalo mi byť BOSS firmy a nechcel som sa s nikým dohadovať. Bolo teda potrebné prejsť zo živnosti na sro.

Začal som si teda zisťovať, čo na to potrebujem, Poviem vám, keď som videl koľko vybavovačiak ma čaká, skoro som si to rozmyslel. Našťastie som našiel firmu, ktorá by vybavila prechod zo živnosti na sro za mňa v relatívne krátkom čase. šiel som teda do toho a do necelého týždňa som bol majiteľom sro. Nakúpil som autá, najal šoférov, získal stálych klientov. Skrátka som spravil všetko potrebné pre úspešnú firmu. Aj stránku som spravil, funpage  a účty na všetkých sociálnych sieťach, kde sa dalo. Aj gps som dal namontovať do každého auta, nech sa mi šoféry netúlajú po celom slovenskku a nemíňajú benzín.

Dnes ako 20 ročný skúsený muž, vediem úspešnú prepravnú firmu, ktorá denne prevezie stovky zásielok z bodu A do bodu B . Ja už dávno nejazdím, radšej naháňam ďalšie kšefty.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s